Poslední komentáře

Vytvoření kontingenční tabulky z více tabulek

Excel od verze 2013 nabízí užitečnou funkcionalitu nazývající se Datový model, který lze mj. využít při tvorbě kontingenčních tabulek. Datový model umožňuje vytvoření kontingenční tabulky z více tabulek a jejich propojení relacemi (vztahy).

Číst dál...

Porovnání excelových tabulek v Accessu

Jedna z variant porovnání excelových tabulek je přes databázovou aplikaci Microsoft Access. Pokud mají excelové tabulky podobu databází, což splňují všechny seznamy, lze starší a novější verze tabulek porovnat jednoduchým accessovým dotazem.

Číst dál...

Kalendář českých státních svátků pro Microsoft Project

Stáhněte si kalendář státních svátků Microsoft Project, kalendář obsahuje svátky od roku 2018 do roku 2037.

Číst dál...

Jak porovnat data v Excelu a najít rozdíly

Představujeme vám několik způsobů jak porovnat hodnoty buněk v excelových tabulkách. Rozpracované příklady naleznete ke stažení na konci článku.

Číst dál...

Přecházíme z Excelu 2003 na novou generaci

Pokud zaměstnavatel obnovuje pro své zaměstnance kancelářský balík Microsoft Office a zaměstnanci jsou nuceni sami se ve změnách neorganizovaně zorientovat, počáteční týdny práce budou pro uživatele nové verze kancelářského balíku nepříjemné. Zorientování se v novém prostředí metodou pokusu a omylu bere příliš mnoho času, který by měl být zaměstnanci využit na pracovní záležitosti, ne na neefektivní učení se. Podívejme se na několik klíčových změn.

Číst dál...

Jak obnovit Windows 8.1 ze zálohy

Předně musíte mít připravenou zálohu bitové kopie Windows 8.1, kterou jste v minulosti vytvořili. Abyste tuto zálohu mohli ze sítě nebo disku obnovit, musíte mít tzv. i jednotku pro obnovení, což může být instalační DVD s Windows 8.1 nebo pouze zavaděč, který si vytvoříte na flashdisk.

Číst dál...

Jak vytvořit jednotku pro obnovení zálohy Windows 8.1

Pro obnovení bitové zálohy Windows 8.1 potřebujete tzv. zavaděč. Ten je součástí instalačního DVD Windows 8.1. Pokud nemáte instalační DVD momentálně k dispozici, nevadí, tvorba jednotky pro obnovení je jednoduchá.

Číst dál...

Jak vytvořit zálohu Windows 8.1

Předně je nutno uvést, že návod popisuje tvorbu zálohy ve Windows 8.1 edice Pro. Postup tvorby zálohy v předchozí verzi Windows 8 je jiný.
Abyste v případě zavirování, zpomalení či jakékoli nefunkčnosti Windows 8.1 nemuseli celý systém znovu instalovat, je vhodné jej nejlépe po čisté instalaci nebo v jakékoli fázi funkčního systému zálohovat. Odborně se tato činnost nazývá záloha bitové kopie systému Windows 8.1. Výhoda zálohy je především v úspoře času. Při budoucí instalaci počítače strávíte občas i hodiny času než nainstalujete všechny programy a vše nastavíte k obrazu svému, naopak obnovení systému ze zálohy je záležitost na minuty. Provedení zálohy je jednoduché, celý proces je určen i pro nepříliš zdatné uživatele. Postup se příliš neliší od Windows 7 nebo Windows 8, rozdíl pouze ve spuštění zálohovací aplikace. Jak tedy tento proces provést?

Číst dál...