Poslední komentáře

MS Windows 8.1: Jak startovat počítač do Plochy

Na počítači s Windows 8.1 se po zapnutí vždy zobrazí nabídka Start v novém grafickém rozhraní, které je primárně uzpůsobeno pro dotykové ovládání. Pokud nemáte počítač s dotykovou obrazovkou, musíte se myší "prokliknout" na Plochu, na kterou jsme byli zvyklí z Windows 7 nebo starších systémů. Toto lze jednoduše a trvale obejít.

Číst dál...

Jak změnit vlastnosti souborů a složek ve Windows

Pokud potřebujete upravit (např. antedatovat) vlastnosti souborů nebo složek, musíte využít některé z mnoha externích utilit. „Windowsy“ v sobě žádný jednoduchý nástroj nemají, ve Vlastnostech lze atributy souborů pouze zobrazit nebo vymazat, nikoli pozměnit.

Číst dál...

Historie souborů ve Windows 8

Pro účely zálohování začlenil Microsoft do Windows 8 službu s názvem Historie souborů. Jejím cílem je vytvoření záložní verze dokomentů z nastavených míst, průběžnou aktualizaci těchto dokumentů a v případě potřeby i obnovení.

Číst dál...

Jak vypnout Windows 8

Jestliže jste si pořídli nový počítač, pravděpodobně v něm máte naistalovány Windows 8. Na první pohled nemusí být zřejmé, jak Windows 8 vypnout, restartovat nebo uspat. Je to velmi jednoduché, podívejme se, jak toho dosáhnout.

Číst dál...

MS Project 2013 - novinky

V nové verzi MS Projectu 2013 se oproti předchozí verzi žádná razantní změna nekoná, takže pokud přecházíte z verze 2010, nemělo by vás téměř nic překvapit. Pokud přecházíte z verze 2007 nebo starší, připravte se především na nové Office Fluent prostředí, čili ovládání aplikace za pomoci dnes již běžně používaného pásu karet (Ribbonu). Pro změny v MS Project 2013 platí vše, co uvádím v novinkách pro MS Project 2010. V MS Project 2013 naleznete tyto novinky:

Číst dál...

Jak prohlížet soubory MPP bez MS Projectu?

Soubor s koncovkou MPP (Microsoft Project Plan) lze běžně otevřít pouze v aplikaci Microsoft Project. Za účelem prohlížení a tisku MPP souborů lze využít mnohem ekonomičtější varianty.

Číst dál...

MS Project 2013: Kolik pracovníků potřebujeme na předem daný objem práce?

Pokud ze zkušenosti známe množství práce pro vykonání určitého úkolu (nebo to máme dáno normou), lze v MS Project 2013, a samozřejmě všech přechozích verzích, spočítat množství pracovníků potřebných pro vykonání této práce. Případně zkracovat/prodlužovat dobu trvání, přičemž MS Project bude přepočítávat pracovníky. Jak na to?

Číst dál...

Přiřazení jednotek v MS Project 2010: Proč se nemění procento?

Pokud na úkolu (na který je přiřazen zdroj) s pevnou dobou trvání měníme práci, nebo na úkolu s pevnou prací měníme dobu trvání, MS Project vypočítá množství (jednotek) zdrojů, které budeme na úkolu potřebovat. Takto se vzorec choval do verze MS Project 2007. Od verze 2010 je to jinak, jednotky přiřazení se nemění. Ne, není to chyba, je to nová vlastnost :-) MS Project 2010 a všech novějších verzí.

Číst dál...