Poslední komentáře

Vkládání článků do Joomly

Naučte se vkládat obsah do Joomla stránek, je to snadné a vhodné i pro technicky ne příliš zdatné uživatele, obsah totiž tvoříte jako ve Wordu nebo jiném textovém editoru.

Číst dál...

Součin polí v kontingenční tabulce

Tento článek řeší, jak správně vypočítat součin polí v kontingenční tabulce. Pokud používáte kontingenční tabulky v Excelu nebo Accessu často, pravděpodobně znáte práci s počítanými poli a položkami (calculated fields, calculated items). Jedná se o výbornou pomůcku, díky které můžete ve vaší kontingenční tabulce dopočítat určitou hodnotu, která se v originálním zdroji dat nenachází.

Číst dál...

Školení MS Office 2011 pro Apple Mac

ms-office-2011-for-mac-logoPokud ve vašem zaměstnání nebo na soukromém počítači používáte kvalitní kancelářský balík MS Office 2011 for Mac a rádi byste zrychlili vaši práci a pronikli na vašem Apple počítači do tajů programů MS Word, Excel, PowerPoint či Outlook 2011 for Mac, doporučujeme vybrat a navštívit některé z našich nabízených Apple školení.

Číst dál...

Jak vytvořit vývojový diagram

Vývojový diagram (flowchart) je typem diagramu, který lze použít v marketingu, obchodních, výzkumných, dokumentačních a dalších oblastech, kdy je potřeba rozplánovat určitý postup na více logických kroků. Vývojový diagram většinou zobrazuje větvení a cykly, nezřídka díky logickým testům.

Číst dál...

Nejnižší cena v Excelu - porovnání dodavatelů

Vyhlašujete pravidelně více výběrových řízení na dodavatele zboží či služeb? Zjednodušte si dohledání nejnižší ceny a jejího dodavatele přímo v Excelu. Po použití níže uvedeného příkladu bude probíhat vše rychle a zcela automaticky.

Číst dál...

Přesměrování/redirect 301 v Joomle

Pokud na svém webu provádíte redesign struktury, tedy měníte i URL, počítejte s tím, že vaše zaindexované stránky nebudou vyhledávacími roboty Googlu a Seznamu po určitou dobu dostupné, resp. Google i Seznam bude odkazovat na aktuálně neexistující url.

Číst dál...

Obnovení Windows 8 ze zálohy

V případě zpomalení, zavirování, havárie nebo jiného důvodu nefunkčnosti Windows 8 je vhodné mít připravenou bitovou zálohu systému. Obnova zálohy proběhne v minutách, není tedy nutné vždy znovu a znovu instalovat celý systém a všechny programy.

Číst dál...

Bitová záloha Windows 8 na DVD nebo jiné úložiště

Po čisté instalaci Windows 8 a doinstalování všech potřebných programů je vhodné celý systém zálohovat pro případ budoucího zpomalování, zavirování nebo jakékoli jiné nefunkčnosti počítače. Zálohu systému lze provést buď produkty třetích stran, nebo integrovaným nástrojem přímo ve Windows 8 s názvem Vytvořit bitovou kopii systému. Tvorba zálohy včetně obnovení systému z bitové kopie je vcelku jednoduchý postup, podívejme se jak na to.

Číst dál...