Poslední komentáře

Hyper-V ve Windows 8

Součástí Windows 8 verze Pro a Enterprise je nejnovější technologie Hyper-V pro správu virtuálních strojů. Pokud tedy potřebujete na svém novém počítači provozovat z historických, testovacích nebo profesionálních důvodů jiný operační systém, lze využít hypervizoru, který je integrován ve Windows 8, stačí jej pouze přidat do systému.

Číst dál...

Ovládání Windows 8 myší a klávesnicí

Jestliže nasazujete Windows 8 na starší počítač nebo jste koupili nový notebook, který nemá dotykovou obrazovku, ovládání Windows 8 dotykem samozřejmě použít nemůžete. Dotykové ovládání lze nahradit různými tahy levou nebo pravou myší, nicméně nejrychlejší práci ve Windows 8 dosáhnete za pomoci klávesových zkratek.

Číst dál...

Jak ovládat Windows 8 na dotykové obrazovce

Jestliže jste si pořídili dotykové zařízení s Windows 8, je možné, že první pokusy o ovládání nebudou zcela jasné. Ovládat Windows 8 na dotykovém monitoru nebo tabletu je jednoduché, jen je potřeba znát základy. Tento článek vám představí dovednosti potřebné k rychlému zvládnutí a ovládání Windows 8 dotykem. Popis ovládání Windows 8 myší a klávesnicí naleznete v samostatném článku. Další užitečné informace získáte na školení Windows 8 pro uživatele.

Číst dál...

Vybraná školení probíhají v učebně na Praze 15

{jcomments off}Počítačové kurzy se zaměřením na programování ve Visual Basicu (VBA) v prostředích MS Excel a MS Access pořádáme ve spolupráci se společností VIRIDIS informační systémy, s.r.o. Tyto kurzy se většinou konají v učebně na adrese:

Číst dál...

Joomla na platformě Microsoft

Redakční systém Joomla je vydán jako open source a jeho používání a distribuce se řídí GNU licencí.

Pro běh Joomly je potřeba skriptovací jazyk PHP, databázový a webový server. Naprostá většina instalací Joomly běží na open source základech, tedy na některé z odnoží linuxu, jako databáze se využívá MySQL a webový server je v drtivé většině případů použit spolehlivý a nejrozšířenější http server Apache.

Číst dál...

Ubytování

Ubytování poblíž našeho vzdělávacího střediskaPokud přijíždíte na vícedenní školení a nemáte zajištěno ubytování, doporučíme vám ubytování v následujících hotelech nebo ubytovacích zařízeních. Uvedená ubytovací zařízení jsou vyzkoušena a doporučena účastníky předchozích školení. Ubytování doporučujeme zajistit v dostatečném předstihu, může se stát, že zajištění ubytování na poslední chvíli nebude možné. Uvedený seznam je pouze orientační, pokud by bylo obsazeno, neměl by být problém najít jíné ubytování. Pokud budete mít dobrou zkušenost, dejte nám vědět.

Číst dál...

Stravování v Dlouhé nebo blízkém okolí

Možnosti stravování

V případě, že byste se chtěli před nebo po školení najíst, máme pro vás několik tipů na restaurace, bageterie a kavárny. V blízkém okolí je restaurací mnohem více, zde uvedené jsou ale vyzkoušené, mají rychlou obsluhu (případně se jedná o samoobslužnou jídelnu) a cenově se lze najíst za cca 150 Kč. Oběd lze časově zvládnout za cca 45 - 60 minut (cesta na oběd + oběd + návrat do učebny). Přejeme dobrou chuť :-).

Číst dál...

Joomla a správa uživatelů

Redakční systém Joomla lze použít nejenom pro základní webové stránky, ale i pro stránky, které umožňují skupinám uživatelů přístup do různých částí webu, kteří tam budou provádět povolené úkony. Příkladem webu s potřebou správy více uživatelů může být web školy, muzea, univerzity případně jakékoli větší instituce, která má v úmyslu do tvorby obsahu zapojit více uživatelů. Více uživatelů zamená např. 5, ale i 500 a více.

Číst dál...

Další články...

  1. Co je Joomla?
  2. BoroHuraz