Poslední komentáře

Jak zamezit Windows 10 stahování aktualizací při připojení přes mobil

Po připojení z notebooku k internetu přes mobil lze v počítači omezit stahování aktualizací a tím zbytečně nevyčerpávat mobilní FUP. Podívejme se, jak na to.

Číst dál...

SVYHLEDAT, KDYŽ, INDEX a některé další funkce Excelu, které musíte znát

Článek přináší přehled praktických a často používaných funkcí, na které se nás na školeních Excelu pravidelně dotazujete. Znalost většiny zde uváděných funkcí by měla být samozřejmostí.

Číst dál...

Jak zjistit počet znaků v dokumentu

Zjištění počtu napsaných slov nebo znaků ve Wordu je velmi jednoduché. Stačí kliknout na stavovém řádku na položku Počet slov. Tím se zobrazí statistika dokumentu, která spočítá nejenom počet slov, ale i znaků (s mezerami i bez), počet řádků, odstavců a pokud chceme, tak i včetně poznámek pod čarou, vysvětlivek a textových polí.

Číst dál...

Myšlenkové mapy a Microsoft Visio

Diagram myšlenkové mapy (angl. brainstroming diagram) slouží ke sběru, organizaci a vizualizaci myšlenek, nápadů, příležitostí či dalších informací. Práce s myšlenkovými mapami má kvantitativní a kvalitativní rozměr. Kvantitativní rozměr práce spočívá v shromáždění dostupného množství informací, kvalitativní pak v třídění, vizualizaci a jejich prezentaci.

Číst dál...

Formuláře v Google dokumentech

V Dokumentech Google se kromě běžných webových aplikací pro tvorbu dokumentů, tabulek a prezentací nachází účinný nástroj pro získávání zpětné vazby, který se nazývá Formuláře Google. Tímto nástrojem dokážete získat zpětnou vazbu od více uživatelů a provést vyhodnocení v přehledné tabulce případně grafu.

Číst dál...

Příručky pro Microsoft Office 2013

Microsoft k většině svých produktů poskytuje jednoduchou příručku, která popisuje klíčové vlastnosti příslušného produktu. Pokud byste tedy měli zájem se seznámit s možnostmi aplikací, které příliš neznáte, proklikem na obrázek se dostanete na stránku, kde jsou příručky ke stažení. Všechny příručky jsou v češtině.

Číst dál...

Týmová spolupráce v OneNote

OneNote je jednoduchý program na shromažďování poznámek ke studiu, vaření, poradám, nápadům, projektům či čemukoli dalšímu. Zaznamenané poznámky lze snadno třídit a vyhledávat v nich. Dle potřeby lze dokonce vybraná data sdílet s kolegy, podřízenými, kamarády a kýmkoli dalším. OneNote je aplikace, kterou lze používat napříč mezi platformami.

Číst dál...

Tipy pro práci v Internet Exploreru ve Windows 8.1

Po spuštění Internet Exploreru (IE) z nabídky Start ve Windows 8.1 se Internet Explorer může zobrazit jako celoobrazová aplikace, což je vhodné na dotykové obrazovce. Pokud dotykovou obrazovku nemáte, je lepší si Internet Explorer přepnout do klasické podoby.

Číst dál...