Poslední komentáře

Návod na připojení k video konferenci přes Google Meet

Součástí G Suite je služba Google Meet, která umožňuje skupinové chatování, videokonference (vhodné pro prezentace či výuku) a sdílení obrazovky. Pro používání služby Meet není potřeba nic v počítači instalovat a službou lze najednou propojit až 250 uživatelů. Uživatelé nemusí mít Google účet, stačí jakákoli e-mailová adresa. Používání Meet je velmi jednoduché, pokud jste službu zatím nepoužili, projděte si na krátký návod.

Číst dál...

Jak zamezit Windows 10 stahování aktualizací při připojení přes mobil

Po připojení z notebooku k internetu přes mobil lze v počítači omezit stahování aktualizací a tím zbytečně nevyčerpávat mobilní FUP. Podívejme se, jak na to.

Číst dál...

Buďte efektivní a vzdělávejte se na dálku

Vzdělávání na dálkuNaprostou většinu kurzů nabízíme i na dálku přes internet. Nemusíte nikam cestovat, výuka probíhá z poklidu domova nebo vaší kanceláře a pro úspěšné absolvování výuky postačí váš běžný počítač. Vzdělávání na dálku je vhodné pro skupiny i jednotlivce, a to s požadavkem na jakoukoli úroveň kurzů, tedy od základů až po programování.

Číst dál...

SVYHLEDAT, KDYŽ, INDEX a některé další funkce Excelu, které musíte znát

Článek přináší přehled praktických a často používaných funkcí, na které se nás na školeních Excelu pravidelně dotazujete. Znalost většiny zde uváděných funkcí by měla být samozřejmostí.

Číst dál...

Jak zjistit počet znaků v dokumentu

Zjištění počtu napsaných slov nebo znaků ve Wordu je velmi jednoduché. Stačí kliknout na stavovém řádku na položku Počet slov. Tím se zobrazí statistika dokumentu, která spočítá nejenom počet slov, ale i znaků (s mezerami i bez), počet řádků, odstavců a pokud chceme, tak i včetně poznámek pod čarou, vysvětlivek a textových polí.

Číst dál...

Myšlenkové mapy a Microsoft Visio

Diagram myšlenkové mapy (angl. brainstroming diagram) slouží ke sběru, organizaci a vizualizaci myšlenek, nápadů, příležitostí či dalších informací. Práce s myšlenkovými mapami má kvantitativní a kvalitativní rozměr. Kvantitativní rozměr práce spočívá v shromáždění dostupného množství informací, kvalitativní pak v třídění, vizualizaci a jejich prezentaci.

Číst dál...

Formuláře v Google dokumentech

V Dokumentech Google se kromě běžných webových aplikací pro tvorbu dokumentů, tabulek a prezentací nachází účinný nástroj pro získávání zpětné vazby, který se nazývá Formuláře Google. Tímto nástrojem dokážete získat zpětnou vazbu od více uživatelů a provést vyhodnocení v přehledné tabulce případně grafu.

Číst dál...

Příručky pro Microsoft Office 2013

Microsoft k většině svých produktů poskytuje jednoduchou příručku, která popisuje klíčové vlastnosti příslušného produktu. Pokud byste tedy měli zájem se seznámit s možnostmi aplikací, které příliš neznáte, proklikem na obrázek se dostanete na stránku, kde jsou příručky ke stažení. Všechny příručky jsou v češtině.

Číst dál...